Co to jest błąd 404?
Błąd 404 występuje zazwyczaj, gdy przeglądarka internetowa żąda strony lub zasobu, który nie jest dostępny. Kod stanu HTTP 404 oznacza, że klient został przekierowany do uszkodzonego łącza lub że żądana zawartość nie została znaleziona na serwerze.
Najczęstszą przyczyną błędu 404 jest wpisanie nieprawidłowego adresu URL, często z powodu błędów w pisowni lub literówek. Do innych przyczyn należą:
Brak uprawnień do dostępu do strony internetowej
Stare lub wygasłe łącze, np. dotyczące wydarzenia, które już minęło
Strona, której szukasz, została w pewnym momencie usunięta z bazy danych naszej witryny.
Błędy 404 mogą wystąpić także w przypadku obrazów i plików multimedialnych; jeśli obraz jest mniejszy niż 5 MB, jego załadowanie zajmie więcej czasu. Jeśli spróbujesz załadować obraz o rozmiarze większym niż 5 MB, ale mniejszym niż 10 MB, komputer może się zawiesić podczas tej próby. Dzieje się tak, ponieważ oprogramowanie próbuje wczytać wszystkie
Dlaczego pojawiają się błędy 404?
Błędy 404 są powodowane przez nieprawidłowy adres URL, który może być spowodowany błędami w pisowni lub literówkami, brakiem uprawnień do dostępu do witryny, wygasłymi łączami, np. do minionych wydarzeń lub usuniętymi stronami z bazy danych witryny. Jeśli strona internetowa jest większa niż 5 MB, ale mniejsza niż 10 MB, a komputer próbuje ją załadować, nastąpi awaria, ponieważ oprogramowanie będzie próbowało załadować wszystkie informacje.
Jak zapobiegać błędom 404?
Istnieje kilka sposobów zapobiegania błędom 404.
Najlepszym sposobem jest upewnienie się, że wpisujesz adres URL poprawnie i że jest on poprawnie przeliterowany.
Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój adres URL jest poprawny, wpisz go w przeglądarce i sprawdź, czy strona się załaduje.
Do sprawdzenia adresu URL można również użyć czegoś, co nazywa się narzędziem do walidacji.
Narzędzia do walidacji mogą upewnić się, że adres został wpisany poprawnie, sprawdzić, czy nie ma uszkodzonych linków (linków, które prowadzą użytkownika do błędu 404) oraz zidentyfikować, które adresy URL zwracają kod statusu HTTP 404.
Jak naprawić błędy 404?
W przypadku błędów 404 często stosowanym rozwiązaniem jest sprawdzenie, czy nie występują błędy typograficzne. Jeśli nie ma błędów w pisowni, spróbuj ponownie przejść do strony, używając poprawnego adresu URL, a następnie ponów próbę.
Jeśli ten problem nadal występuje, skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych.
Jeśli nadal doświadczasz tych błędów, odwiedź nasze centrum pomocy, aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązywania problemów.
Streszczenie
Błąd 404 występuje zazwyczaj, gdy przeglądarka internetowa żąda strony lub zasobu, który nie jest dostępny. Kod stanu HTTP 404 wskazuje, że klient został przekierowany na uszkodzone łącze lub że żądana zawartość nie została znaleziona na serwerze. Najczęściej ten typ błędu jest spowodowany błędami pisowni, nieprawidłowymi adresami URL i plikami usuniętymi z bazy danych witryny w pewnym momencie.