ZDESK

Kampania Google Ads w branży mebli gamingowych
czyli jak osiągneliśmy ROAS na poziomie 1636%

324

konwersje z płatnych kampanii


889

średnia wartość zamówienia


2904074

wyświetleń produktów


Wyzwanie

Założeniem projektu było zwiększenie sprzedaży w sklepie z branży gamingowej.

Zwiększenie sprzedaży na tak konkurencyjnym rynku, jakim niewątpliwie jest rynek wyposażenia do gamingu, nie było prostym zadaniem. Branża ta jest stosunkowo nowa, jednak zdążyła już w sposób naturalny wyłonić swoich liderów. Nieustannie na rynek wchodzą nowe firmy, które zapewniają nowe dostawy coraz bardziej wyszukanego asortymentu.


Start działań

Rozpoczeliśmy prace od obszernego researchu i analizy dotychczasowych działań. Precyzyjna analiza branży miała przełożyć się na lepszy dobór produktów do kampanii a co za tym idzie na bezpośredni wynik ekonomiczny firmy.

Usystematyzowane dane pozwoliły nam szerzej spojrzeć na branże mebli gamingowych i zauważyć wzorce, które wykorzystaliśmy przy tworzeniu kampanii.


Wdrożenie

Zdecydowaliśmy się na wdrożenie najbardziej klasycznego połączenia kampanii dla sklepu internetowego czyli kampanii w sieci wyszukiwania i kampanii produktowej.

Poprawnie wyselekcjonowane słowa kluczowe, targetowanie oraz dobór produktów pozowlił już w drugim miesiącu wygenerować ROAS na poziomie 921% w kampanii produktowej.

Optymalizacja działań

Dużą rolę w branży mebli gamingowych odgrywa sezonowość. Już od początku działań uwzględniliśmy to w zaplanowanej strategii. Wykorzystując nasze doświadczenei oraz twarde dane, odpowiednio manipulowaliśmy budżetem co przełożyło się na długotrwałe utrzymywanie ROAS na poziomie +1000%.

W dlaszym ciągu na bieżąco optymalizujemy kampanię w miesięcznych interwałach poprawiając wszystkie wskaźniki i osiągając lepsze efekty ekonomiczne.

Podsumowanie

Opisywany okres obejmuje 6 miesiący od startu kampanii. Na dzień 01.03.2022r. mija 8 miesiąc współpracy Premium Digital z ZDESK.

Efektem współpracy było kilkukrotne zwiększenie przychodów sklepu internetowego a efektywnie wydawany budżet pozwolił realizować strategie marketingową utrzymująć ROAS na poziomie +1000%.

 

  Interesuje mnie

  Imię

  Telefon

  Treść wiadomości

  Adres e-mail

  Zapoznałem się i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z polityką prywatności

  Zaakceptuj zgodę na wykorzystanie ciasteczek
  aby wysłać zapytanie

   
  Spokojnie, nie wysyłamy spamu i nie
  dzwonimy o 6 rano.

   Interesuje mnie

   Imię

   Telefon

   Treść wiadomości

   Adres e-mail

   Zapoznałem się i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z polityką prywatności

   Zaakceptuj zgodę na wykorzystanie ciasteczek
   aby wysłać zapytanie

   Spokojnie, nie wysyłąmy spamu i nie
   dzwonimy o 6 rano.

   Nasze case studies

   Zobacz więcej naszych realizacji